خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

A468

A468

لیست برای تور گرجستان | تور گرجستان لحظه آخری (0)

تور گرجستان , سفر به گرجستان , گرجستان زمینی , تور گرجستان لحظه آخری , قیمت تور گرجستان , j,v 'v[sjhk
فرهنگ غالب گرجستان که عنصرش گرجی است، با فرهنگ قفقاز مشترکات بسیاری دارد. درواقع گرجی ها نه روسی هستن نه ترک و نه فارس بلکه از فرهنگ مستقلی برخوردارند.
در همان برخورد اول با مردمان گرجی، خوشرویی، ادب و مهمان نوازی آن ها را احساس می کنید، در صورتی که با فردی رابطه فامیلی داشته باشند او را با نام کوچک صدا می زنند. آنها مانندمثلی ایرانی ها رسم " تعارف " دارند. سفره ای که برای مهمان می اندازند معمولا شامل چندین نوع غذاست و در طول پذیرایی سه بار به مهمان تعارف می کنند و بهتر است که مهمان هربار کمی غذا برداشته و تمامی غذاهای روی میز را هم بچشد و در آخر نظر مثبت خودش را درباره طعم غذا اعلام و تشکر کند.
غذاهای سنتی و مهم آن ها خاچاپوری (khachapuri)، خینکالی (Khinkali) و چاناخی (Chanakhi) که طعم آشنای گوشت، برنج و بادمجان را در خود دارند.
برای دسترسی به همه اطلاعات گرجستان به صفحه " اطلاعات گرجستان " مراجعه کنید .
بازارهای محلی را هم از دست ندهید، سوغات گرجستان بسیار متنوع و زیباست. شاید جذاب ترینش لباس های محلی آن ها باشید که مدل مردانه اش، کلاه هایی نمدی دارد و لباس هایی ضخیم و پشمی و مدل زنانه آن ها، پارچه هایی رنگارنگ با جنسی لطیف و طرح هایی چشم نواز. صنایع دستی آن ها هم شامل انواع مجسمه های فلزی و چوبی، بشقاب های رنگارنگ، فرش و گلیم، انواع خنجر و شمشیرهای تزئینی و پیاله هایی که از شاخ گاو و بزکوهی است.
تورهای گرجستان به دو مسیر " تور باتومی " و " تور تفلیس " تقسیم میشوند .

با عرض پوزش،هیچ فهرستی یافت نشد.

تبلیغات

بهبود نتایج

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
  10.  
  11.  
  12.  
  13.  
  14.  
  15.  
  16.  
  17.  
  18.  
  19.  

دسته‌ها

error: محتوی غیر قابل کپی برداری است